top of page

METODA EFT MŮŽE POMÁHAT I ZVÍŘATŮM

Moje známá má kocourka, který byl už delší dobu smutný, zalezlý v koutě, bez zájmu o hru a mazlení. Většinu dne prospal a neměl o nic zájem. Protože jeho majitelka ví, že pracuji s EFT, požádala mě, zda bychom se na kocourka podívaly. Bylo to velmi zajímavé i pro mě, protože jsem do té doby se zvířaty nepracovala. Tím, že kocour zjevně nebyl ve své kůži, se trápila celá rodina.

Přišla jsem k ní domů, abych kocourka poznala. Byl plachý, bázlivý a měla jsem pocit, jakoby měl přes oči „závoj“. Oči nebyly jasné a lesklé. Známá měla pocit, že jsou naprosto v pořádku.

Pracovala jsem technikou v zastoupení přes jeho majitelku, ale v podstatě jsme obě byly s Elfíkem propojené. Naše informace se skvěle doplňovaly. Bylo zajímavé, jak kocour vnímá svět okolo sebe. Vyšlo najevo, že se trápí, protože má pocit, že ho do rodiny skutečně nepřijali. Tento jeho pocit pramení z toho, že před ním byl v rodině kocour Béďa, který byl jednička. Elfíka s Béďou srovnávali a tak měl pocit, že se mu nevyrovná a tím pádem není dost dobrý. Vyťukaly jsme všechny Elfíkovo pocity a použila jsem metodu volby (pozitivní naprogramování), aby si uvědomil, že se může cítit skvěle. Protože pracuji i mentální cestou, popovídala jsem si s ním v hladině alfa. Pověděl mi, že necítí jistotu a bezpečí, proto má závoj přes oči. Nechce se raději dívat na svět kolem sebe. Vnímala jsem problém být prostě tady, jako by raději odešel do jiného světa. Zeptala jsem se ho, zda mohu dát pryč ten závoj z očí. Souhlasil a tak jsem ho odstranila.

Po EFT a mentální terapii už připouští, že to tady nemusí být tak špatné, když vidí „jinak“. Změřila jsem se ještě na občasné počůrání postele majitelky. Bylo to vždy, když chtěla provádět jakékoliv terapie pro jeho zdraví. Nesouhlasil a takto jí to dával najevo, ale ona netušila pravý důvod. Zajímavé bylo, že při EFT se jeho obrana neprojevila. Postel zůstala suchá. Celkem jsme provedly dvě terapie EFT a dva mentální vstupy. Kocourek se začal rychle zlepšovat. Byl vnímavější, veselejší, začal si hrát, sám se přijde pomazlit, už tolik dne neprospí a dokonce pořádá s paničkou honičky po bytě. Je to prostě pohodový kocour.

bottom of page