top of page

EFT

EFT je metoda založená na volném proudění energie v meridiánech. Pokud tomu tak není, vznikají energetické bloky, které následně způsobují psychické i fyzické problémy. EFT je emocionální forma akupunktury, kde se místo jehel používají prsty, kterými body na těle poklepáváme. Původem většiny fyzických problémů je nevyrovnaná psychika. Při EFT se zaměřujeme na konkrétní pocity klienta, se kterými pracujeme různými technikami EFT. Převážně se jedná o stimulaci meridiánů poklepem. Součástí je i pozitivní nastavení klienta pomocí technik EFT a relaxace. Metoda je ještě málo známá, ale je stále více lidí, kteří se o ni zajímají,

protože vyzkoušeli, jak skvěle funguje. Důležité je najít příčinu problému, která může pocházet z doby dávno minulé, např. z dětství, a klient si ji často ani neuvědomuje. Stane se tak, že řešíme zdánlivě jinou záležitost, než se kterou klient přichází. Při terapii pracujeme s mnoha pocity na těle, emocemi a starými zážitky. Výhodou EFT je, že má trvalý efekt, je vždy po ruce (pokud zvládneme základní recept, můžeme si značně pomoci sami) a zvládne ji prakticky každý. Je možné kombinovat jí i s jinými technikami jako např. reflexní terapií, autopatií, reiki a podobně.

Pomocí EFT je možné řešit:

strachy, smutky, fobie, traumata, panika, zlost, deprese, sebevědomí, zneužití, partnerské problémy, úzkosti, problémy u dětí (škola), bolesti, problémy s otěhotněním, poúrazové stavy a jiné.

Původ EFT

EFT v kombinaci s matrací BIOSYNCHRON®

Případy z praxe

bottom of page