top of page

 FONOFORÉZA
"práce s terapeutickými ladičkami"

Fonoforéza využívá zvuk a jeho vlastnosti  k relaxaci i k terapii. Terapeutické ladičky se rozezní a přikládají

se na tělo (čakry, akupunkturní body).
 

Mají schopnost změnit naše vnitřní rozpoložení tím, že pomocí zvukových vibrací dokáží harmonizovat mysl, emoce i celé tělo. Náš nervový systém, stejně tak jako struny hudebního nástroje, reaguje a vibruje se zvukem ladičky. Tak jako můžeme naladit klavír, tak i naše tělo můžeme naladit na optimální fyzickou rovnováhu. Téměř okamžitě se ocitneme ve stavu velmi hluboké relaxace a mysl bude v absolutním klidu.

Při používání ladičky je léčivá nejen vibrace, ale i zvuk. Zvukové vlny se přenášejí prostřednictvím tkání,

neboť voda, která nás z převážné části tvoří, je dokonalým vodičem. Podle volby tónů dochází k různému působení na organismus. 

Terapeutické ladičky nám umožní navodit stav hluboké relaxace během pár vteřin, působí jako okamžitá pomoc od stresu, rozpouští strachy, zlepšují proudění krve, posilují imunitní systém, propojují tělo a mysl, ulevují při bolesti, vyrovnávají nervový systém, zlepšují schopnost koncentrace, propojují levou a pravou hemisféru, nebo probouzí do vyšších stavů vědomí.

 

Protože zvuk má schopnost posílit výsledek dalších terapeutických léčebných metod, používám ladičky buď

na konci terapie k doladění, na začátku k uvolnění (pokud je klient hodně stažený), nebo jako samostatnou terapii. Záleží na potřebách klienta. Stále více lidí hledá možnost příjemné relaxace spojenou s uzdravováním a uvedením těla do přirozeného rytmu, kterou ladičky nabízí.
 

Pokud by vás ladičky zaujaly a chtěli jste se naučit je používat, pořádám semináře. Můžete využíti online průvodce " S ladičkami lehce, hravě a intuitivně" (více info v sekci Semináře).

                                                          

bottom of page